WPML not installed and activated.

Możemy pomóc sobie nawzajem

Tradycyjny system medycyny tybetańskiej w trzecim tysiącleciu

Obecnie wielu ludziom na Zachodzie brak jest przewodnictwa i nie wiedzą gdzie szukać pomocy, jak rozwiązywać problemy. Prócz polegania na nowoczesnych szpitalach i klinikach, mogą czasem skonsultować się z tradycyjnym lekarzem tybetańskim. Taki lekarz może pomóc im zmienić nawyki i dietę, a także ulżyć w ich problemach zdrowotnych za pomocą delikatnych ziołowych suplementów diety.

Zarówno zachodni, jak i tradycyjny tybetański system leczenia, jeśli podejdzie się do nich bez odpowiedniej wiedzy, mogą przysporzyć wielu problemów. Niestety jest to widoczne w każdym kraju, gdzie ludzie mogą wciąż cierpieć mimo nowoczesnej opieki medycznej. Dlatego zawsze powinniśmy szukać wysoce wykwalifikowanych, posiadających wiedzę, doświadczonych lekarzy o podejściu holistycznym, którzy mają otwarty umysł, są uczciwi, pełni współczucia, szacunku i życzliwości. Jeśli chcemy utrzymać dobre zdrowie, powinniśmy rozpocząć od fundamentów moralnego stylu życia, właściwej diety i rozwoju samoświadomości już w młodym wieku. Wszystkie te czynniki pozwolą nam dbać o siebie we właściwy sposób z dobrym skutkiem.

Zdrowie jest ważne dla każdego; to nasz skarb. Nawet najbogatsi nie mogą cieszyć się swoim majątkiem i życiem jeśli chorują. Choroby i zaburzenia emocjonalne mogą być przyczyną poważnych zmartwień i zatroskania o naszą osobistą i zawodową przyszłość. Ludzie chorzy mogą być pogrążeni w depresji, lęku, pełni napięcia i bez równowagi emocjonalnej. Tradycyjny tybetański system medyczny korzysta ze swej starożytnej mądrości, aby zapewnić leczenie skierowane na rozwiązywanie wszystkich tych problemów współczesnego życia. Za pomocą wywiadu, porady, konsultacji, diagnozy, technik psychologicznych, zaleceń dietetycznych i ziołowych suplementów, pełne wsparcie i życzliwość lekarzy tybetańskich może przynieść nam ulgę w chorobie. Lekarz taki może także poprawić nasze błędy, aby umożliwić nam normalne i pełne znaczenia życie. Nasze zdrowie i szczęście zależą od naszej postawy moralnej.

Mimo, że jesteśmy dobrymi i inteligentnymi ludźmi, w każdej chwili możemy zatracić kierunek i popełnić błędy. Na szczęście, w każdym momencie możemy spotkać dobrych ludzi i powrócić na naszą prawdziwą ścieżkę. Moralne postępowanie i determinacja pomagają nam wznowić normalne i pełne znaczenia życie. Dopóki żyjemy, wszystko jest możliwe. I dlatego powiniśmy otworzyć nasz umysł, badać i analizować co jest dla nas dobre i co jest dobre dla innych. Jako że życie jest nietrwałe, zawsze musimy wybierać właściwy kierunek. Trudności, choroba i ciężkie warunki mogą w jednej chwili zmienić się w dobre okoliczności; możemy odzyskać naszą siłę i bogactwo, i stać się pomocni dla inych ludzi, którzy są w potrzebie. Jednocześnie szczęśliwi i zdrowi ludzie mogą stać się biedni i zachorować. Powinniśmy otworzyć nasze serca i być dla siebie życzliwi. Nowe tysiąclecie to czas budowania jednego świata. Jesteśmy jednością i powinniśmy kochać się nawzajem. Zasadniczo wszyscy jesteśmy ludźmi.

Copyright 2024 | Institute of Traditional Tibetan Medicine Co. Ltd.